OGÓLNOPOLSKIE STOWARZYSZENIE SPOŁECZNO- KULTURALNE "CZŁOWIEK-CZŁOWIEKOWI"

Kolędy Europy 16.05.2024 13:23 (UTC)

Kolędy Europy

Miejsce: Piekary k. Krakowa

Data: 10 styczeń 2010 godz. 10.00

Ogólnopolskie Stowarzyszenie

Społeczno – kulturalne

Człowiek – Człowiekowi”

Życzy błogosławionych dni w 2010 roku

Program koncertu

Wykonawcy

Uczniowie Szkoły Wokalnej w Zabierzowie

oraz studenci Akademii Muzycznej w Krakowie

Elżbieta Pogoda – skrzypce

Barbara Mglej – skrzypce

Paulina Ptak – wiolonczela

Monika Kucińska – dyrygent

Marta Klimczyk – akompaniator

Msza św.

Wejście - Wśród nocnej ciszy.

Ofiarowanie - Anioł pasterzom mówił – Karolina Filus – sopran

Komunia – Pastorella de nativitate Domini(Austria),

Hej w dzień narodzenia – Karolina Filus

Wyjście – The holy and the ivy(Anglia) – Andrzej Lenart – sopran dziecięcy

1.Przybieżeli do Betlejem – Dorota Bieda, Weronika Majewska – soprany dziecięce

2.Jezus malusieńki – Gabriela Podgórska – sopran dziecięcy

3.Gdy się Chrystus rodzi – Weronika Majewska – sopran dziecięcy

4.Lulajże, Jezuniu – Zuzanna Żmuda – sopran dziecięcy

5.Quando nascette Ninno(Włochy) – Andrzej Lenart – sopran dziecięcy

6.Dobryj weczir Tobi Pane Gospodariu (Ukraina) – Anastazja Tymko

7.Spy Isuse, spy (Ukraina) – Anastazja Tymko

8.R.Schumann – Weihnachtslied (Niemcy) – Monika Kucińska – sopran

9.Bóg się rodzi

Szkoła Wokalna w Zabierzowie

Szkoła ma charakter zawodowy, a jej celem jest zdobycie przez uczniów umiejętności wokalnych w zakresie śpiewu klasycznego i wiedzy ogólno muzycznej oraz przygotowanie najbardziej utalentowanych uczniów do egzaminów wstępnych na wydział wokalny do średniej szkoły muzycznej i wyższe uczelnie. Szkoła poprzez koncerty propaguje kulturę wysoką w środowisku, w którym działa oraz promuje Gminę. Nauka prowadzona jest na dziale dziecięcym i młodzieżowym.

Program nauczania:

Dział dziecięcy – 6-letni.

Dzieci 10-12 lat – grupy 4osobowe.

13-15 lat – grupy 2osobowe

Rok dyplomowy – lekcje indywidualne

Raz w tygodniu emisja głosu z podstawami zasad muzyki i kształcenia słuchu – 1,5 godz.

Egzamin z emisji głosu i sprawdzian z zasad muzyki i kształcenia słuchu pod koniec każdego semestru. Zespół wokalny – próby zbiorowe dwa miesiące przed koncertem, raz w tygodniu 1,5 godz.

Dział młodzieżowy – 4-letni.

Młodzież 15 lat i wzwyż – grupy 2osobowe pierwszy i drugi rok, lekcje indywidualne – rok trzeci i czwarty.

Raz w tygodniu śpiew solowy z zasadami muzyki i kształcenia słuchu – 1,5 godz.

Egzamin ze śpiewu solowego i sprawdzian z zasad muzyki i kształcenia słuchu pod koniec każdego semestru. Zespół wokalny – próby zbiorowe dwa miesiące przed koncertem, raz w tygodniu 1,5 godz.

Występy publiczne solowe i w zespole będą odbywały się minimum raz w ciągu semestru. Po uzyskaniu odpowiednio wysokiego poziomu artystycznego możliwe koncerty za granicą.

Zajęcia prowadzone będą przez absolwenta Wydziału Wokalno-aktorskiego i Wydziału Edukacji Muzycznej Akademii Muzycznej, nauczyciela dyplomowanego ze znacznym dorobkiem artystycznym i pedagogicznym przy współpracy z artystami scen krakowskich.

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Społeczno-kulturalne

Człowiek – Człowiekowi”

32-080 Zabierzów, ul. Rodziny Poganów 99d

KRS: 0000299729, NIP: 5130158966; REGON: 120638089;

e-mail: czlowiek_czlowiekowi@interia.eu; tel. 694 416 622

www.stowarzyszenie-cc.freehost.pl

konto Stowarzyszenia: Lukas Bank Oddział: ul. Królewska 94; Kraków

nr rachunku 64 1940 1076 3058 0965 0000 0000

Stowarzyszenie jest zrzeszeniem osób fizycznych, zawiązanym dla realizacji i propagowania wszechstronnego rozwoju osoby ludzkiej w zespołach zadaniowych, które maja na uwadze, aby ich członkowie wzrastali duchowo, moralnie, kulturalnie, społecznie, intelektualnie i ekonomicznie. Poprzez swoje działanie poza organizacją krzewili powyższe zasady.

Stowarzyszenie prowadzi szkołę, która ma charakter zawodowy, a jej celem jest zdobycie przez uczniów umiejętności wokalnych w zakresie śpiewu klasycznego i wiedzy ogólno muzycznej oraz przygotowanie najbardziej utalentowanych uczniów do egzaminów wstępnych na wydział wokalny do średniej szkoły muzycznej, Akademii Muzycznej oraz z zakresu emisji głosu na Uniwersytet Pedagogiczny, Papieski Uniwersytet im, Jana Pawła II i Wyższą Szkołę Teatralną. Nauka prowadzona jest na dziale dziecięcym i młodzieżowym. Stowarzyszenie poprzez koncerty propaguje kulturę wysoką w gminach wiejskich i małych miastach oraz promuje młodych artystów.

Od 2 stycznia jest możliwość prowadzenia zajęć ze śpiewu klasycznego w Piekarach. Chętnych prosimy o kontakt telefoniczny z kierownikiem Szkoły Wokalnej (+ 48 604 555 897).

Koncert dedykowany mamom
  Aktualności 2011 r
  Parafia w Piekarach 2010r
  Koncert w Rząsce
  Salon Młodych
Dzisiaj stronę odwiedziło już 3 odwiedzający (6 wejścia) tutaj!
Ta strona internetowa została utworzona bezpłatnie pod adresem Stronygratis.pl. Czy chcesz też mieć własną stronę internetową?
Darmowa rejestracja